Ēnā zem palmām un bambusos Malagas botāniskajā dārzā

XPR33637

Pēc lēnīga rīta un brokastīm dzīvoklī dosimies uz Malagas botānisko dārzu. Ar piecdesmit tūkstošu augu kolekciju tas ir viens no retajiem subtropu augu botāniskajiem dārziem Eiropā. Malagas ziemeļu daļā izvietotajam parkam ir gandrīz divu gadsimtu vēsture, bet pilsētai tas pieder tikai no 1990. gada.

Laura bija parūpējusies par vietējā sabiedriskā transporta izpēti, lai zinātu, kur mums jāiekāpj un jāizkāpj. Pietura ir netālu no dzīvokļa. Pats autobuss izskatās tāds pats kā mums Rīgā, bet biļetes pie šofera maksā 1,40eur vienai personai. Itin vienkārši un saprotami.

Kādu gabaliņu bija jāpaiet gar ceļu, jo botāniskā dārza teritorija atrodas ārpus pilsētas tādā kā kalnā, ceļam otrā pusē. Ir ļoti karsti. Tiklīdz nav ēnu, kurās paslēpties, tā saulīte labi silda visu, ko var sildīt. Karstums pat nāk no apakšas – asfalta.

Malagas botāniskais dārzs sastāv no vairākām daļām un ar līdzi iedoto karti var izstaigāt itin daudz. Vienā pusē aug visādi mīlīgi kaktusi zem klajas debess, bet citā zonā starp milzīgiem fikusiem un pārauguši bonsai (laikam) kokiem ir ūdenskritumi. Man noteikti labāk patika mitrā un ēnainā daļa.

Es neesmu augu zinātājs, bet Laura vietām iepleš acis un rāda – tāds un šitāds koks, kas tur ir metriem augsts, mums mājās uz palodzes esot maziņā versijā. Citur visa ūdenskrituma ieplaka ir noklāta ar augiem, kurus Latvijā vispār grūti dabūt.

Redzējām savvaļas mandarīnus, citronus, palmu parku un bambusu aleju. Es noteikti iesaku apmeklēt šo parku dienā, kad gribas mierīgi un jauki pastaigāties. Atpakaļceļā taksometra vadītājs stāsta, ka arī tumsā tur esot ļoti skaisti, jo nesen parkā esot saliktas lampiņas.

Nākamajā dienā dosimies sauļoties bez augšiņām vietējā pludmalē un kuģosim ar elektriskā-dīzeļa-hibrīda-pilnpiedziņas kuģīti lūkot saulrietu pāri Malagai.

Citi šī ceļojuma fotostāsti:

  1. Lidojums uz Spāniju pāri Alpiem un pirmie iespaidi Malagā
  2. Pils, cietoksnis un bildinājums uz mola Alborānas jūras krastā
  3. Savvaļas papagaiļi un pastaiga pa Malagas katedrāles jumtu
  4. Ēnā zem palmām un bambusos Malagas botāniskajā dārzā
  5. Spānijas smiltiņās pie jūras un skati uz saulrietu pāri Malagai
  6. Picasso muzejs – jāredz, bet patīkamākais tajā ir kondicionieris