Engures ezera dabas parka plašumi

FUJI9918

Pēc tam, kad bijām skatījuši, ostījuši un garšojuši ceriņus Dobelē, devāmies uz dabas parku “Engures ezers”, kuru gadu iepriekš jau bijām apmeklējuši gan rudenī, gan pavasarī.

Mazliet līkums cauri Kurzemei, bet viss ir nieka stundas brauciena attālumā.

Engures ezera krastā ar oficiālu un garu nosaukumu ir Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijas lauku bāze un pa ceļam uz putnu vērošanas torni ir arī Orhideju pastaigu taga. Tās, cik nu manījām, šobrīd nezied.

Ceļā uz galamērķi var atkal satikt makšķerniekus, trušus, savvaļas govis un zirgus. Tie, vismaz govis un zirgi, ir gana draudzīgi, tomēr man labpatīk viņu mieru netraucēt tā pat, kā viņi netraucē manu.

No putnu vērošanas torņa paveras plašs skats uz visādi jokaino Engures ezeru, kas vietām ir pļava, bet vietām tomēr ezers. Putnu šeit nudien ir daudz, ja uzkavējas ilgāk un skatās uzmanīgi, izrādās, ka ne viss ir “re, atkal kaija”.

Ceļš gar ezeru ved cauri mežam un ir ļoti rāms un kluss. Silts un kluss mežs 4 kilometru garumā. Ja ir iespēja, šī noteikti ir viena no tām vietām, uz kuru iesaku doties pastaigā, lai elpotu citādāku mežu un redzētu citādāku ezeru.