Ērmīgais Rummu karjers Igaunijā

Atzīmēts , , , , ,
FUJI9249

Jā, tas ir gluži tas pats karjers, ko noteikti esi redzējis bildēs, kurās ezera vidū ir applūdušas daudzstāvu ēkas drupas un krastā ap to balti kaļķakmens uzbērumi. Kādreiz šeit bijis karjers, bet tagad ir ierīkota savdabīga izklaides un atpūtas vieta.

Igaunijas ziemeļu ekskursijas ietvaros Rummu karjers bija viens no pirmajiem apskates punktiem. Blakus tam atrodas vēl nesen apdzīvots cietums, bet iebraukt karjerā var samaksājot dažus eiro. Esi gatavs mērenai cilvēku drūzmai, jo apmeklētāju, arī no Latvijas, šeit netrūkst.

Ezera ūdens spoguļo debesis un ir dzidri zils, apkārt rūpnieciska paskata pamestas ēkas, no kurām dažas arī pašā ūdenstilpnē. No tās tukšajiem stāviem un jumta ūdenī lec vai nu drosmīgie vai neprātīgie. Krastā sauļojas pārējie.

Tomēr man iespadīgāks šķita kopskats un lielie kaļķakmens uzbērumi, kas dod iespēju sajuties kaut mazliet kā kalnos. Bet tepat Igaunijā.

Autors: Artis Pupiņš

Mans vārds ir Artis Pupiņš. Vadu digitālo produktu izstrādi medijā. Labpatīk būt ceļā un radīt fotogrāfijas. Visforšāk ir mežā, kalnos un sniegā. Šajā blogā publicēju fotogrāfijas un stāstus par vietām, ko esmu piedzīvojis.