Grūsna stirna, aļņa aizmugure un mēness krāteri ar Fujifilm 70-300mm f4-5.6

XPR36749

Fujifilm kamerām piemērotu teleobjektīvu izvēle nav liela. Ja neskaita pāris ļoti dārgus un lielus profesionālos objektīvus, normāliem cilvēkiem ir pieejami vien daži. Ilgi lēmu un tomēr nolēmu, ka, lai paplašinātu redzes lauku un mācītos redzēt “tālāk” arī man saimniecībā gribas vienu ņipru zoomu.

Ilgstoši fotogrāfējot ar platiem objektīviem pirmās sajūtas skatoties dabā ar 300mm ir jocīga – sajūta, ka nespēju orientēties telpā, ko redzu caur fotoaparāta actiņu. Arī fotogrāfijas (dabas) dziļums ir citādāks, bet pie tā ātri var pierast.

Trīs dienu izbraucienā Madonas apkārtnē izdevās pamanīt tik daudz zvēriņus kā citkārt neredzu mēneša laikā. Varbūt tādēļ, ka centos tos ieraudzīt, nesteidzos?

Pēc vietējā bebra, kaijveidīgā putna un grūsnās stirniņas lielākais prieks bija par alni, kādus dzīvē esmu redzējis vien dažas reizes. Diemžēl laiks, kamēr paspēju saprast kā to nofotogrāfēt bija pietiekams, lai aļņa kungs pagrieztu dibenu un aizdotos atpakaļ meža biezoknī. Sanāca labi tik un tā!

Fujifilm 70-300mm f4-5.6 ir daudz vieglāks un mazāks kā šķita no apskatiem. Tas ir plastmasīgāks nekā citi man pierastie prime objektīvi, piemēram 16mm f/2.8 vai 50mm f/2. Tomēr, ja pieņem, ka objektīva tehniskā uzbūve realizēta šādi par labu svaram un cenai – ļoti labi.

Vēl viens kadrs, ko pilnīgi uz dullo noķēru pieejot pie loga – gandrīz pilnmēness. Jūs redzat tos krāterus mēness apakšā? Neticami!

XPR32268-4

Redzēs kādus vēl pārsteigumus nesīs šis objektīvs, noteikti tā bildes aizvien vairāk būs redzamas arī fotostāstu sadaļā.Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *