Iespaidīgā trepīšu taka Sietiņiezī

FUJI9670

Redzēt Sietiņiezi ir tik pat latviski, kā redzēt Gūtmaņalu, tomēr es nespēju atcerēties, ka apzinīgā vecumā būtu Sietiņiezi apmeklējis.

Viens no iemesliem varētu būt, ka cenšos izvairīties no pārāk populāriem tūrisma objektiem ar izņēmumiem kā Engures dabas parks un Lāčupītes dendrārijs.

Sietiņiezi apmeklējām pavisam agrā vasarā un šoreiz cilvēku tur tik pat kā nebija. Daži knišļi, daudz trepīšu un skats uz rūsganīgo Gauju.

Liels bija mans pārsteigums par šī dabas objekta iespaidīgumu. Mēdzu lepni teikt, ka esmu redzējis Latvijā tik daudz un tajā pat laikā aizvien atklājas dabas skati, ko varu dēvēt par vieniem no iespaidīgākajiem Latvijā.

Sietiņiezim tiešām ir jābūt vienai no “jāredz” dabas takām Latvijā.

Atgādina Ainavu krauju pie Amatas upes, tikai šeit lielākā daļa ved gar pašiem iežiem un var itin labi apjaust to apmēru. Augstums kādā atrodies izejot visu maršrutu un plašums, kādu redzi no ieža ir nudien Latvijai neraksturīgs.

Ceru, ka īpaši smilšaina vieta pazemītē būs tiem, kuri iežus bojā ar savu vārdu vai citu nejēdzīgu tekstu ieskrāpēšanu tajos. D+K=forever tur rakstīts. Aha, noteikti.