Kā fotogrāfēt saulrietu?

FUJI8990

Šajā ierakstā nebūs atbilde. Pasaku uzreiz. Jo man ir tikai jautājums, par kuru arī vēlos parunāt.

Draudzīgi apskaužu tos fotogrāfus, kuri prot iemūžināt saulrietu un pēcapstrādē fotogrāfijai iedot reālistisku sajūtu un to, atvainojos, nesačakarēt.

Fotogrāfijas “īstums” man vienmēr bijis svarīgs. Lai arī pašam pirksti paslīd ar pārlieku izteiktiem kontrastiem vai labotām krāsām, man patīk apstrāde, kurā fotogrāfijas tiek uzlabotas, bet ne samākslotas. Šī paša iemesla dēļ, kad aktīvi lietoju Instagram man bieži tracināja samāksloto bilžu konti, kuri acīmredzot, cilvēkiem patīk. Bet tas nav man.

FUJI8894
Pavasara saulriets te pat Rīgā, no Mangaļsalas mola.

Manuprāt, ir pieļaujami spēlēties ar gaismu, padarīt tumšās vietas tumšākas, bet gaišās gaišākas. Ir pieļaujami padarīt krāsas dzīvākas un atgriezt kadrā tās sajūtas, kādas bija redzot ainavu dzīvē.

Gaumes ir dažādas, mākslas izpausmes arī. Tomēr pārkrāsotās debesis, sabiezinātie toņi un HDR efekti man neļauj izbaudīt fotogrāfiju, jo priekš manis tā šķiet neīsta.

Un te nu mēs nonākam pie tik klasiskas fotogrāfijas – fotogrāfijas ar saulrietu. Līdzīgi kā ar pavasara kontrastaino sauli mežā, kas ir atsevišķš stāsts, saulrieti ir forši, bet prasa īpašu saprašanu pēcapstrādē.

Kad gribi atgriezt košās debess krāsas, tad cieš elementi uz zemes vai ūdens paliek nedabīgi kristālīgs. Kad gribi atgriezt gaismu vietās, ko fotokamera uzskatīja par vajadzīgu satumšināt, cieš debesis un sāk parādīties nedabīgi gaismu kontrasti.

Lai tur vai kā, es tuprināšu mēģināt. Un ziņošu, kad man būs sajūta, ka – tagad māku fotogrāfēt saulrietus un parādīt tos fotogrāfijā īstus un krāšņus kā dzīvē. Šobrīd vēl nemāku tā kā man to gribētos.Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *