Lāčupītes dendrārija meža taka ziemā

FUJI8172

Lāčupītes dendrārija meža takā esam trešo reizi. Pirmajā reizē, un pat negribas iedziļināties kādēļ tā, to neatradām, jo muļķīgi nogriezāmies pretējā virzienā, pat neievērojot tolaik pieejamās minimālās norādes.

Tagad taka ir daudz labāk apzīmēta, ieviestas dažādas norādes, apraksti un pat atrakcijas pa ceļam uz slaveno namiņu mežā, ko sociālajos tīklos cilvēki izvēlas rādīt visbiežāk.

Iepriekš Lāčupītes dendrārija takā bijām vasarā un, lai arī šī ir visnotaļ apmeklēta vieta, tā ir viena no manām mīļākajām takām netālajā Rīgas apkārtnē. Mežs ar mežonīgo upi, ainavisko ceļu un dažādajiem kokiem ir absolūti burvīgs.

Arī ziemā te ir skaisti. Paveicās ar sauli, kas caur kokiem spīdot radīja īpašu noskaņu un gaismu kā tam piedien marta sākumā aizkavējušai ziemai. Cilvēku daudzuma dēļ šoreiz gar pašu upīti negājām un pie namiņa arī nesteidzām piekļūt. Toties izgājām pie jūras, kur novērojām vieglu sniega vētru.

FUJI8219

Par jūru turpinot, dienu iepriekš lūkojām saulrietu Tūjas pludmalē, kurā ledus sasalumi atgādināja krastā apskalotus akmeņus. Viena jūra, bet divas pilnīgi dažādas stihijas.