Lapegļu aleja Kartavkalnu takā

Lapegļu aleja Kartavkalnu takā

Aptuveni kilometru garā dabas taka pie Jaunpils var gādāt jauku meža pastaigu un, ja vēlas, arī pikniku kādā no labiekārtotajām vietām. Tiesa, nojume takas ceļā nesaturēja galdu.

FUJI4078

Noteikti veltiet laiku nojumes iekšējo sienu uzrakstu izlasīšanai, jo uzzināsiet ar ko bučojas Andris, kāds ir Ilzes instagram un citi svarīgi pieraksti. Vislabāk man patika uzraksts “KAKA SŪDS”.

Bet ne par to. Pa ceļam traki daudz sēņu, esam uztrāpījuši laikā, kad nesen lijis lietus un dažādas sēnes gan ar svārciņiem, gan bez izspraukušās starp skujām un sūnām pat uz takas.

Vietām Kartavkalnu takas ceļš ved gar upīti, kura, kā rāda bildes internetā, mēdz būt daudz platāka kāda tā bija šobrīd. Vislabākais skats ir pakāpjoties pa trepītēm augšup. Tik. Ļoti. Zaļš.

Taka sākas un beidzas ar varenu lapegļu aleju. Saulei cauri spīdot veidojas skaista gaismu spēle. Aleja noteikti ir šīs takas vizuāli iespaidīgākā daļa.

Arī šim fotostāstam piešķīru birku Latvijas ainavas – tajā apkopoju vietas, kuras ir īpaši-īpašas fotorāmīšu cienīgo skatu dēļ.