Lidojums uz Spāniju pāri Alpiem un pirmie iespaidi Malagā

XPR32487

Katru gadu vasaras vidū, kad man ir dzimšanas diena, Laura sarūpē pārsteiguma ceļojumu. Šoreiz bijusi doma par Spāniju, bet zinot neprātīgās gaisa temperatūras vasarā Spānijā, šķita laba doma lidot uz turieni ātrāk. Tā arī darījām. Galamērķis – Malaga!

Lidojuma izvēle

Lidojumi uz Malagu Spānijā nav lēti. Ir varianti lidot ar Ryanair vai mūsu pašu AirBaltic. Atšķirība cenās ir neliela, aviobiļetes diviem maksā ap 450 eiro. Sen nekur nav lidots, tas šķiet dārgi. Tomēr izrādās, ka Malaga arī nav diži tuvs galamērķis – lidojums ir četras ar pusi stundas ilgs.

Nolēmām par labu AirBaltic un arī papildu bagāžai, lai ērtāk. Jo patīk tā sajūta, ka vari salikt čemodānā visu ko “ekstra”. Pat savu dušas švammi!

Lidojums nudien ir ilgs. Jā, es zinu, cilvēki lido pāri okeāniem un kontinentiem, bet mans tālākais lidojums līdz šim ir bijis uz Antāliju Turcijā. Tas, ja pareizi atminos, ar čarteri ir ap trīs stundām. Turpceļā paspēju noskatīties Changeling ar Andželīnu Džolliju un mazliet arī Fun with Dick and Jane.

Negaidīts bija lidojums pāri Itālijas Alpiem. Es varu kļūdīties par Itāliju, bet ātrumā paskatoties kartē, tā šķita. Ļoti dīvaini lidot uz siltajām zemēm un ceļā zem sevis redzēt sniegotus kalnus, kas vietām augstāki par mākoņiem. Tikpat negaidīti izdevās nofotogrāfēt citu lidmašīnu, kas lidoja perpendikulāri mūsējai.

Atšķrībā no lidmašīnām, ko vērojam no zemes, šeit tā jāpaspēj pamanīt un nofotogrāfēt dažu sekunžu laikā, jo ātrums ar kādu tās palido garām ir mazliet prātam netverams.

Ceļojuma plāni

Nedēļu ilgajā ceļojumā cerējām izstaigāt vecpilsētu, apskatīt pludmali, paviesoties muzejos un citādi vienkārši ķert sauli jūras krastā.

Bijām iepriekš izpētījuši vietas, kurās vēlamies viesoties un pusdienot, bet bez konkrēta plāna, kad un kas jādara. Lēmumus, ko rīt vai šodien darīsim, pieņēmām iepriekšējā vakarā vai brokastu laikā tajā pašā dienā. Ķērām sajūtas tajā brīdī un tā arī rīkojāmies.

XPR33572-2
Tas, ko Laura vēl nezina, ka man līdzi ir saderināšanās gredzens, ko sarūpēju jau Latvijā pirms vairākām nedēļām. Lidojot uz Malagu vēl precīzi nezināju, kur un kā tieši tas notiks, bet izrādījās, ka bildinājums būs rīt un par to rakstīšu nākamajā fotostāstā.

Dzīvošanai izvēlējāmies Airbnb dzīvokli netālu no vecpilsētas. Tas ir daudz tuvāk kā šķita kartē un tomēr pietiekami nost no skaļajām ielām, kurās dzīvība kūsā nemitīgi. Paralēli vai nu šajā nedēļā (vai arī vienmēr) notiek svarīgas futbola spēles un to var just gan vecpilsētā, gan citur.

Mazā, romantiskā sāna ieliņā, otrajā stāvā bija mūsu dzīvoklis šai nedēļai. Jutāmies droši un mājīgi, vakaros sāku pirmo reizi skatīties The Office un pēc garajām pastaigām dzesējāmies ar vietējo alu, grauzām čipsus un, kad bija slinkums iet ārpus mājas, pasūtījām ēdienu ar Uber Eats.

Pirmie iespaidi

Izkāpjot no lidmašīnas redzam rindu ar ceļotājiem, kuri atgriezīsies Latvijā ar to pašu lidaparātu, ar ko atlidojām. Uzreiz pamanu, ka cilvēki ir daudz vasarīgāki nekā mēs ziemeļnieki, kuri tikko ielidojuši no +16C rudens. Lidosta nav liela, viņu bultiņas uz bagāžas saņemšanas vietu rāda visādos jocīgos virzienos, bet ar visu tiekam galā itin labi.

Izņēmums bija taksometri. Pie norādes, ka tas ir Uber pasažieru uzņemšanas punkts mūsu taksometrs braukā apkārt pa lidostu, neierodas un braucienu vienkārši atceļ. Otrs mēģinājums izsaukt taksometru no Bolt ir veiksmīgāks un šoferis tomēr pacenšas mūs atrast. Jauks kungs, brauc pārliecinoši un galā nonākam droši.

Pēc ierašanās dzīvoklī jutām manāmu nogurumu no ilgā laika, ko pavadījām lidostās un lidojot. Nolēmām doties nelielā pastaigā, lai aptuveni saprastu, kur atrodamies un sajustu vietējo noskaņu. Fotoaparāts bija līdzi un tagad skatoties bildes šķiet, ka esmu bijis mēreni apjucis un nofotogrāfējis kaut kādu “randomu”. Tomēr šis ir mans randoms, jeb pirmie iespaidi.

Starp citu, Spānijā sabiedriskajā transportā un taksometros sejas maskas ir obligātas. To visi arī ievēro. Citur uz ielām un veikalos cilvēki tās izmanto labprātīgi un pārliecināmies, ka daudzi staigā maskās ne tikai muzejos, bet pat pa ielu. Forši!

Fotogrāfijas no Spānijas

Ceļojumā visvairāk fotogrāfēju ar objektīviem 7Artisans 35mm f1.2 Mark II un nesen sarūpēto Fujifilm 70-300mm f4-5.6. Mazais 35mm bija favorīts un ņemot vērā, ka tas ir manuālā fokusa objektīvs, mazliet ar sevi lepojos.

XPR32566

Fotogrāfijas ir sanākušas visādas. Daudzas lieliskas, dažas tik vien kā dokumentālas. Dažas arī miglainas un tomēr ar sajūtām. Ņemiet par labu un lai jums interesants pavadītais laiks Malagas ceļojuma fotostāstos, kurus publicēšu pamazām tuvākajā laikā.

Citi šī ceļojuma fotostāsti:

  1. Lidojums uz Spāniju pāri Alpiem un pirmie iespaidi Malagā
  2. Pils, cietoksnis un bildinājums uz mola Alborānas jūras krastā
  3. Savvaļas papagaiļi un pastaiga pa Malagas katedrāles jumtu
  4. Ēnā zem palmām un bambusos Malagas botāniskajā dārzā
  5. Spānijas smiltiņās pie jūras un skati uz saulrietu pāri Malagai
  6. Picasso muzejs – jāredz, bet patīkamākais tajā ir kondicionieris