Lietaini rudens skati no Meņģeles torņa

FUJI4735

Starp Madlienu un Ērgļiem teju pašā Latvijas vidū ir ļoti stāvs skatu tornis no kura paveras burvīgs skats. Saucas tas Meņģeles skatu tornis un, lai cik tas arī nebūtu jocīgi, tas skaitās Ogres senlejas tūrisma objekts.

Novietojot automašīnu plašā satāvlaukumā ir izvēle – doties pa koka laipu uz torni, vai kāpt lejup pie Ogres upes, kur ir labiekārtota piknika vieta pašā upes krastā.

Tur ieturējām līdzi paņemtās brokastis. Tēja dzisa ārti, jo diena bija ne tikai auksta, bet arī lietaina un miglaina. Starp citu, par dabas brokastu vietām rakstu birkā pikniks.

Esmu novērojis, ka rudens visskaistākais ir tad, kad cilvēki negrib iet ārā no mājas – kad līst lietus un ir migla. Lietus padara krāsas dziļākas un sajūtas rudenīgākas, bet migla piešķir pilnīgi citu apkārtējās dabas noskaņu. Viens šāds piemērs ir arī meža taka ap Kalnmuižas ezeru, par ko rakstīju nesen.

Par to pārliecinājāmies paši kāpjot Meņģeles skatu tornī, kura trepītes es oficiāli iesvētu par stāvākajām kādas redzētas skatu torņiem Latvijā. Un augšā, ak vai, neticami skaisti rudens skati.