Mežonīgais Lēdurgas dendroparks

Atzīmēts , , , ,
FUJI9716

Cik reizes jūs esat braukuši pa A3 Valmieras virzienā un redzējuši norādi uz Lēdurgas dendroparku? Es daudz. Bet tikai šodien sadomājām tajā iebraukt.

Meklējot internetā, atrodam, ka tas strādā, ieejas maksa ir simboliski trīs eiro. Patīkami, ka par ieeju var norēķināties arī elektroniski. Neesam vienīgie, bet parks ir pietiekami plašs, lai citi apmeklētāji nestraucētu mierīgai pastaigai.

Šķiet, ka šādas vietas ir kaut kāda maģija, jo līdzīgi kā Lāčupītes dendrārijā, arī te bija kur piesiet aci dažādajiem augiem un kokiem un brīžiem sajusties kā… kaut kur citur.

Zemas, krūmu izskata priedes ar garām skujām, gumijkoki, sarkanas lazdas. Kokos iesprūdusi ragana, cilvēka izmēra zirnekļtīkli. Viss Lēdurgas dendroparka mežs ir mazliet kopts un mazliet mežonīgs vienlaicīgi. Un vietām mīlīgi spocīgs.

Iesaku braukt uz parku līdzi ņemot desmaizes un tēju, jo pa ceļam mežā ir daudz vietu, kur piesēst labiekārtotā vietā kādā krāterī vai zem kokiem un klausīties putnu dziesmas.

Dīķis un tā apkārtne bija mana šī parka lielākā mīlestība. Nākamreiz pīrādziņus un Pepsi neatstāšu mašīnā.

Autors: Artis Pupiņš

Mans vārds ir Artis Pupiņš. Vadu digitālo risinājumu izstrādi TV3. Labpatīk būt ceļā un radīt fotogrāfijas. Visforšāk ir mežā, kalnos un sniegā. Šajā blogā publicēju fotogrāfijas un stāstus par vietām, ko esmu piedzīvojis.