Pamāt ar rociņu kruīza kuģiem, kas pamet Rīgas ostu

Pamāt ar rociņu kruīza kuģiem, kas pamet Rīgas ostu

Ja savlaicīgi gatavojas, ir iespēja redzēt piecpadsmit stāvus augstus kuģus, kuri uz aptuveni 300 metru garā klāja ved vairākus tūkstošus cilvēku. Šādu kruīza kuģu klātbūtne Rīgā nav retums un dažreiz mēdzam doties lūkot kā tie dodas Baltijas jūrā.

Kur skatīties kuģus

Šajā vakarā paveicās ar laikapstākļiem. Lija spēcīgs lietus, kas visu apkārtni padarīja īpaši pievilcīgu fotogrāfijai. Saules gaisma cauri mākoņiem radīja burvīgu kontrastu. Tikmēr vēja triekta ūdens šļakata pilnībā pielēja apavus, staigājot manas botas šļurkstēja. Tā izlijis sen nebiju. Lauras seja aukstumā pamazām iegūva zilu nokrāsu.

Neizkāpjot no automašīnas garām peldošos kuģus var skatīt arī Voleros, pašā ielas galā. Noteikti ir vēl visādas vietas abos krastos, bet tās izpētījuši neesam un tuvumā centram arī lieki rādīties negribas. Šoreiz klasiski bijām uz Mangaļsalas mola.

Vasco da Gama un Voyager Of The Seas

Šoreiz Rīgas ostu pameta trīs kruīza kuģi, lai gan pēc darba braucot paspējām redzēt tikai pēdējos divus.

Fotogrāfijās augstāk redzamais Vasco da Gama ir Portugāļu atpūtas kruīza kuģis, ar kuru var doties ceļojumā, piemēram, tepat Baltijas jūrā – cauri Vācijas, Somijas, Igaunijas, Dānijas, Zviedrijas un Latvijas ostām. Protams, tikai loģiskākā secībā. Tas prieks uz ūdens maksā nedaudz virs tūkstoš eiro.

Tikmēr otrs Voyager Of The Seas ir 311 metrus gara 15 stāvus augsta “peldoša māja” vai pat neliela pilsēta uz ūdens. Tā ietilpība ir pietiekama, lai ar to ceļojumā dotos pilnīgi visi Varakļānu1 un Kārsavas2 iedzīvotāji. Kuģis uz klāja sveic 3938 pasažierus.

Kur uzzināt par kuģu satiksmi no Rīgas ostas

Noteikti ir vairākas aplikācijas un web lapas, kurās lūkoties kuģu satiksmi uz un no Rīgas ostas, bet es izmantoju cruisedig. Nav par vēlu – vairums no kuģiem ostā ienāk vairākas reizes vasarā. Sekojiet līdzi, atzīmējiet kalendārā un tiekamies!

1 Varakļāni – pilsēta Latvijā, Varakļānu novadā, kas dibināta pirms teju gadsimta 1928. gadā, tajā dzīvo 1755 iedzīvotāji.
2 Kārsava – arī dibināta 1928. gadā, atrodas vēl tālāk Ludzas novadā un tajā savas dienas gaitas aizvada 1970 iedzīvotāji.