Pamestās Veckalsnavas baznīcas drupas

FUJI0123

Vasara notiek pilnībā – saulainas, siltas dienas ir sākušās. Šajās brīvdienās dodamies uz Vidzemes augstieni. Kā galamērķus esam noskatījuši vairākas pamestu baznīcu drupas: Veckalsnavas baznīcu, Tolkas Sv.Krusta pacelšanas pareizticīgo baznīcu un Līderes baznīcu.

Veckalsnavas baznīcu dēvēt par pamestu nav pilnībā korekti. Tās ir drupas, bet ne pamestas. Var nojaust, ka apkārtne tiek kopta, ir sajūta, ka šeit, par spīti baznīcas sadrupušajam stāvoklim, aizvien kaut kas notiek. Internets saka, ka te var svinēt, piemēram, kāzas.

Vieta ir itin viegli piebraucama un pastaiga drupās šķietami droša. Baznīcas apmērus var tikai nojaust un kopumā sajūtas atrasties šādā vietā ir mazliet sirreālas.

Pēc Veckalsnavas baznīcas apmeklējuma uzkāpām arī Gaiziņkalnā un devāmies uz Kāla ezeru nopeldēties, un paēst no kādas meitenes ceļmalā nopirktās zemenes.

Pirms došanās uz Rīgas pusi apmeklējām arī Tolkas Sv.Krusta pacelšanas pareizticīgo baznīcu, kuras piebraukšanai jau jāmēro krietni pamestāki un šaurāki ceļi.

Baznīca ir aizaugusi, tās apkārtnē brīdinājumi par bīstamu objektu. Saprotams, ka iekšā neejam, pat netuvojamies. Mazliet spocīgs, bet apburošs noskaņojums, īpaši ņemot vērā, ka bija jau pievakare un rietošā saule rotājās caur koku zariem.