Picasso muzejs – jāredz, bet patīkamākais tajā ir kondicionieris

Picasso muzejs – jāredz, bet patīkamākais tajā ir kondicionieris

Pēdējā dienā Spānijā plānojam apmeklēt Picasso muzeju un doties kārtējo reizi laiskā pastaigā pa Malagas vecpilsētas ieliņām, lai baudītu sauli un paēstu gardas pusdienas kādā vietējā restorānā. Esam pavadījuši burvīgu atvaļinājumu Malagā, laiks posties mājup.

Krūts uz muguras

Picasso muzeja apmeklējumu atlikām vairākas reizes, jo šādā burvīgā pilsētā vairāk gribējās atrasties ielās vai pie jūras. Tomēr vienā brīdī no lielajām pastaigām pagurām un muzeja apmeklējums šķita tieši laikā.

Šī bija viena no karstākajām dienām, tādēļ doma par kondicionieri komplektā ar mākslu šķiet ļoti laba. Ieeja muzejā maksā dažus eiro, biļetes var nopirkt internetā, lai nav jāstāv rindā. Tas atrodas vecā, skaistā ēkā ar iekšpagalmu.

Es neko daudz nezināju par Picasso. Paņēmām audio gidu, bet kaut kā nespēju koncentrēties uz daudzajiem faktiem, tādēļ baudīju mākslu ar acīm vien. Tā nu aizvien neko daudz par slaveno Pablo nezinu.

Izrādās šis mākslinieks ir tas, kurš zīmē ķēmīgās cilvēka formas. Kāja, kas sākas padusē vai krūtis, no kurām viena ir uz kakla, otra uz muguras. Un tādā garā visas gleznas, pilnīgas šausmas cilvēkiem, kam patīk simetrija un kārtība.

Pēc ilgās pastaigas muzejā sāku just tādu kā riebumu pret dīvainajām cilvēku formām un aci piesienu klasiskākām gleznām. Saprotu, par ko citi ir sajūsmā, jo tiešām ir aizraujoši to pētīt. Bet nogurdinoši. Vēlāk gan konstatēju, ka neesmu pat nevienu no Tām gleznām nofotogrāfējis.

Pēc muzeja devāmies noskalot sajūtas vietējos veikaliņos un šaurajās ielās. Laura nopirka auskarus, es tikmēr gozējos apkārt un fotogrāfēju visu, ko redzu iekšā un ārā no veikala.

Paldies

Paldies, ka lasījāt stāstus un lūkojāt bildes. Man tiešām prieks, ka izdevās visu pierakstīt un skaistāko parādīt. Ar šo arī noslēdzu 6 stāstu sēriju par ceļojumu uz Spāniju – Malagu.

Guvu lielisku pieredzi fotogrāfēt ar manuālā fokusa objektīvu, ar kuru nobildēju 80% no visām ceļojuma fotogrāfijām. Tāpat arī smuki nosauļojos un saderinājos. Absolūti lielisks ceļojums!

XPR31676

Visi šī ceļojuma fotostāsti:

  1. Lidojums uz Spāniju pāri Alpiem un pirmie iespaidi Malagā
  2. Pils, cietoksnis un bildinājums uz mola Alborānas jūras krastā
  3. Savvaļas papagaiļi un pastaiga pa Malagas katedrāles jumtu
  4. Ēnā zem palmām un bambusos Malagas botāniskajā dārzā
  5. Spānijas smiltiņās pie jūras un skati uz saulrietu pāri Malagai
  6. Picasso muzejs – jāredz, bet patīkamākais tajā ir kondicionieris