Pirmā attīstītā 35mm filmiņa – Fujicolor C200 no Minolta Hi-Matic AF2 fotokameras

XPR33350

Rakstā par meža veltēm minēju, ka esmu sarūpējis 35mm filmiņkameru Minolta Hi-Matic AF2. Uz to skatījos jau kādu laiku un īstajā brīdī tepat Rīgā parādījās ļoti labs piedāvājums to iegādāties. Bērnībā ir bijušas Kodak un Nikon kameras, bet mūsdienās šī ir mana pirmā filmiņkamera.

Analogā fotokamera Minolta Hi-Matic AF2 ražota astoņdesmitajos gados, bet Latvijā visticamāk nesen ievesta no Japānas. Izskatās gandrīz kā jauna un darbojas nevainojami. Fototehnikas vizuālais un tehniskais stāvoklis man vienmēr ir ļoti būtisks, jo “gadžeti” ir daļa no mana fotografēšanas prieka.

Kur nopirkt 35mm fotofilmiņu, ja nav pacietības

Piektdienas vakarā uzreiz pēc kameras iegādes izskrēju visu Rīgu, lai meklētu, kur iegādāties filmiņu. Vēlos ķerties pie fotografēšanas uzreiz un līdz ar to arī pārliecināties, ka kamerai viss ir kārtībā.

Šoreiz gan uzticējos pārdevējam, kurš teica, ka pats ar to ir bildējis. Paldies, pārdevēja kungs, par godīgu attieksmi un tiešām labu kameru. Šī bija viena no retajām reizēm, kad pirku kaut ko iepriekš lietotu.

Tirdzniecības centru mazajos Fuji veikalos bija pieejami kaut kādi Kodak filmiņu komplekti, bet beigās Masterfoto nopirku divas Fujicolor C200 filmiņas. Tikai vēlāk sapratu, ka 35mm filmiņu iegādei tas ir dārgs veikals. Ja ir pacietība, kuras man tajā dienā nebija, izdevīgāk ir pasūtīt filmiņas no ārzemēm vai gaidīt, kas labs parādās Baltijas Foto Servisā.

Fotogrāfēt ar filmiņkameru ir aizraujoši

Minolta Hi-Matic AF2 ir itin vienkārša. Tā darbojas ar divām AA baterijām, spēj saprast filmiņas līdz ISO 400. Ekrānā atkarībā no tā uz ko fokusē, pie cilvēka vai kalnu apzīmējuma iedegas sarkana lampiņa un noskan lepns pīkstiens. Vēl pamanāmāk kamera pīkst, kad fokusējies par tuvu vai tā grib papildu gaismu no zibspuldzes.

Pīkstienu atšifrējumi (BEEP BEEP BEEP un BEEEEEEP) uzdrukāti turpat uz kameras aizmugurē. Iesākumā tas šķita kā labs joks, bet, kad kamera kārtējo reizi mēģina ar tevi komunicēt, špikeris nudien noder.

Kad pētīju analogās filmiņkameras, zināju, ka gribu tādu, par ko cilvēki runā labu. Vēl man ļoti svarīgs ir dizains un iespēja to darbināt ar mūsdienās viegli pieejamām baterijām. Vēlams gaišs objektīvs (šai kamerai nemaināms 38mm objektīvs f2.8) un pavisam ideāli, ja maksimāli daudz kameras funkciju ir manuālas. Kā piemēram, filmas pārtīšana gan šurp, gan turp.

Zibspuldzei uzlādējoties ir tā foršā “viiiiiiuuuuu” skaņa (sirsniņemoji). Bet vispār man nepatīk zibspuldzes. Tomēr šai kamerai, kura faktiski ir “mērķē un šauj” jeb “point and shoot“, zibspuldze piedien ļoti labi. Bildes ar zibspuldzi ir kontrastainas, nav pārblieztas, viss ir tieši tā kā varētu vēlēties.

Kad nopērc kameru, jūties kā Ziemassvētkos

Man ļoti patīk mana Minolta Hi-Matic AF2. Lai arī šķita, kad sagribēšu kaut ko tehnoloģiski sarežģītāku, šo kameru varētu pārdot tālāk, šobrīd šādu iespēju neizskatu. Saņemot bildes pārliecinājos, cik šī ir jauka, vienkārša un arī savā ziņā īpaša analogā kamera.

Vēl atliek tikai piemeklēt savai gaumei un kameras iespējām piemērotāko filmiņu. Fujicolor C200 izrādījās daudz siltāka un kopumā tīkamāka kā raksta interneta aprakstos. Otro filmiņu savā Minoltā ietinu Kodak Ultramax 400.

Pateicoties Minolta Hi-Matic AF2 esmu dažu nedēļu laikā izlasījis neskaitāmus rakstus un citas gudrības par dažādām filmiņām un tehnikām. Jo ir pilnīgs āķis lūpā. Zināšanu pamats ir, tagad laiks pieredzes veidošanai.

Esmu arī spēris milzīgu soli tālāk otras, pilnībā manuālas THE filmiņkameras virzienā. Bet par to citā reizē. Tagad jāiet fotogrāfēt.Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

  • Pirmā attīstītā 35mm filmiņa – Fujicolor C200 no Minolta Hi-Matic AF2 fotokameras

    Pirmā attīstītā 35mm filmiņa – Fujicolor C200 no Minolta Hi-Matic AF2 fotokameras

    Rakstā par meža veltēm minēju, ka esmu sarūpējis 35mm filmiņkameru Minolta Hi-Matic AF2. Uz to skatījos jau kādu laiku un īstajā brīdī tepat Rīgā parādījās ļoti labs piedāvājums to iegādāties. Bērnībā ir bijušas Kodak un Nikon kameras, bet mūsdienās šī ir mana pirmā filmiņkamera. Analogā fotokamera Minolta Hi-Matic AF2 ražota astoņdesmitajos gados, bet Latvijā visticamāk […]

    Lasīt tālāk →