Pirmie iespaidi par manuālā fokusa objektīvu 7Artisans 35mm f1.2 Mark II

Pirmie iespaidi par manuālā fokusa objektīvu 7Artisans 35mm f1.2 Mark II

Man ļoti patīk izmēģināt jaunus objektīvus. Lai arī saprotu, ka fotogrāfijas gala rezultātu tāpat nosaka tās subjekts un fotogrāfa talants, tomēr objektīvu maiņa ir kā saulesbrilles – katrām savs stils, caur katrām savs redzējums.

Redditā Fujifilm grupās ik reizi nedod mieru kadri, kas uzņemti ar visādiem dīvainiem ķīniešu manuālā fokusa objektīviem. Jo tur kaut kas izskatās… citādāk.

Lētie ķīnieši nav sliktie ķīnieši

Kad sāku rakties dziļāk, izrādījās tādi Ķīnas ražotāju objektīvi populārajām Fujifilm, Sony, Olympus un citām kamerām ir daudz. Pergear, Meike, 7Artisans, Viltrox, Samyang, TTartisans, Laowa un noteikti vēl citi.

Šo ražotāju objektīvus vieno tas, ka tiem visbiežāk ir manuālais fokuss, tātad tiem nav nekādas elektronikas – nedz autofokusa, pat ne EXIF datu. Un vēl tie nereti mēdz maksāt ap 100 eiro. To dizains mēdz būt retro-īgs un katram ir sava problēma, ko es gan labprātāk saucu par raksturu.

Pasūtīju, saņēmu, izpakoju un jau patīk

Īpašu uzmanību es pievērsu mazam un vienkāršam metāls-stikls objektīvam 7Artisans 35mm f1.2 Mark II. Tie, kas ar to ir fotogrāfējuši saka, ka novēroti saules atspīdumi, “mīksts” platais gals, kaut kas tur neesot labi ar kontrastu un tādā garā. Bet vēl saka, ka tas ir viens no foršākajiem objektīviem, ar ko viņi ir fotogrāfējuši. Izklausās ļoti labi.

Pasūtīju objektīvu no Honkongas un aptuveni 2 nedēļu laikā tas bija klāt. Tas gan bija tikai pirmais un vienīgais pirkums, bet varu jau labu teikt par pergear.com veikalu. Diemžēl tuvākās vietās, kā Lielbritānijas 7artisans.store veikalā, objektīvs nebija pieejams vispār.

XPR30766
Objektīvam ir divas versijas ar sarkaniem vai baltiem pēdu (ft) skaitļiem. Man tika baltie.

Jau izpakojot jūtu, ka šis 7Artisans 35mm ir smagāks par citiem Fujifilm prime objektīviem, kas man ir šobrīd. Arī mazāks. Gan fokusa, gan atvēruma riņķi slidinās gludi, atvēruma rinķis klikšķ, kas arī ir labi, jo nefilmēju un taktiskā sajūta man ir tīkama. Praktisku sūdzību nav, pat otrādi – tas izskatās un tehniski darbojas nevainojami.

Uzskrūvēt fotoaparātam objektīvu gan ir neparocīgi, jo nav “kur ieķerties”, jo visas tā detaļas korpusā ir kustīgas.

Vāciņš objektīvam patiesībā ir metāla cepurīte, bet ērmīga paskata saules blende uzskrūvējas vītnē, kur ierasti jāskrūvē filtrs. Es gan saules blendes neizmantoju, tieši otrādi – ceru uz kādu saules stara radītu efektu manā bildē.

Manuālais fokuss ļauj nesteigties

Uzliekot šo metāla izstrādājumu kamerai, pirmais, kas jāizdara – jāatļauj “Shoot without lens” iestatījumi kamerā. Jo kamera nezina, ka ir pievienots objektīvs – tiem nenotiek nekādas elektroniskas saslēgšanās. Tas šķiet atsvaidzinoši, atceroties kā laiku pa laikam ir jāatjaunina programmatūra citiem modernajiem objektīviem.

Manuālā fokusēšana ir kaut kas tāds, pie kā jāpierod. Gan tādēļ, ka tas nav darīts, gan tādēļ, ka ir dažādi knifi, kas jāiemācās, lai fokusētu precīzāk un par rezultātu uztrauktos retāk.

XPR30769
Fotogrāfēts tuvumā, ap 30cm, f/1.2

Palīdz ērtās Fujifilm kameru “Focus peaking” opcijas. Pagaidām izmantoju red highlight, bet, kad tas ir par daudz, tad uzticos savai acij un fokusēju asumu pēc redzes. Pagaidām izdodas labi.

Grūtāk ir fokusēt pilnā atvērumā un tuvumā, jo fokusa dziļums ir knapi milimetri. Mazākā mana vai subjekta kustība un asums aiziet dziļumā. Burtiski. Tādēļ jāmācās.

XPR30789
Pastaiga Arkādijas parkā, f/1.2

Pirmie vizuālie iespaidi un sajūtas

Fotogrāfijām, kas uzņemtas ar 7Artisans 35mm ir savs šarms un to redzu uzreiz. Lai gan šie ir tikai pirmie iespaidi. Esmu fotogrāfējis ar to iekštelpās gaismā, pustumsā, arī nesenajā pastaigā pa Viesatas upes taku un jāatzīst, man patīk tas, ko redzu – tā iespējas ir gana plašas un vispār 35mm diapazons man ir tāds kā vidēji ērtākais uzreiz aiz plaši lietojamā 23mm.

XPR31428
Ceļā uz Sāremā salu, f/1.2

Saprotams, ka f/1.2 bildes ir ne tik asas kā šaurākā atvērumā, tomēr tas nekā netraucē. Fotogrāfējot meža ainas atvērumos no f/4 līdz f/8 redzu, ka viss ir absolūti lieliski un manai acij tīkami. Kontrastus, distorcijas un vignetes, lai pēta tie, kam vairāk interesē dati un optikas tehniskā kvaliatāte.

Es aizvien gribu runāt par emocionālo un sajūtu kvalitāti. Par to, kā objektīvs (vai kamera) var palīdzēt gribēt fotogrāfēt. Kā objektīvs var radīt pārsteigumu veiksmīga saules atspīduma vai izplūduša fona dēļ.

Saprotams, ka tiem, kam jāfotogrāfē precīzi un punktuāli, ir paredzēti citi objektīvi un to arī cenšos saprast pats, ka katrai tehnikai ir savs lietojums.

XPR31355
Migla Vecrīgā, f/1.2

Nereti interneta apskatnieki salīdzina preces uz papīra vai tehniskajos rezultātos. Tikmēr mēs, kuri lūko nopirkt labāko, ko varam atļauties, iegrābjamies perfektos un dārgos objektīvos, ar kuriem ir skaisti fotogrāfēt, bet tie nekā nespēj pārsteigt, jo ir pārāk pareizi.

XPR31105
Randu pļavas, f/1.2

Ļoti gribas ar šo objektīvu fotogrāfēt pilsētu vakarā, saulrieta laiku dabā, pludmali karstā dienā un slapjā rudens daudzās krāsas. Tad lūkošu par 7Artisans 35mm uzrakstīt atkal.Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.