Sataseles kanjons Paradīzes kalna pakājē

FUJI9588

Siguldā viena no foršākajām pastaigu vietām, manuprāt, ir taka uz Paradīzes kalnu. Šo vietu, iespaidīgās ainavas pār Gaujas senleju dēļ, ir gleznojuši vairāki mākslinieki, tajā skaitā Rozentāls.

Otrs nosaukums Paradīzes kalnam ir Gleznotājkalns.

Tomēr šoreiz vēlos pastāstīt par vietu, ko var apmeklēt no Paradīzes kalna. Trepēm, kas ved lejā uz Vējupīti, esmu gājis garām neskaitāmas reizes dažādos gadalaikos, bet nekad nesaņēmos iet lejā.

Lejā gar Vējupīti ir mazliet džungļi. Pavasaris dod papildu sajūtas, jo zied dažādu krāsu puķītes, papardes aug taisni un nav noliekušās un koku lapas ir gaiši zaļas. Arī odu vēl nav.

Vairākās vietās pa ceļam ir norādes ar izvēlēm, kuru maršrutu turpināt. Mēs ejam Sataseles kanjona virzienā un savu izvēli nenožēlojam ne mirkli.

Kanjons ir ne vien skaists, bet, atļaujos teikt, pat viena no iespaidīgākajām ainavām Latvijā. Kanjona izmērs ir mūsu dabai neraksturīgi liels. Vieta visnotaļ romantiska.

Prieks kā neplānota pastaiga “kur deguns rāda” ļāva iepazīt ko jaunu un vēl neredzētu. Gribam atgriezties šeit arī citos gadalaikos.