Saules dūmaka Ainavu kraujā

FUJI9095

Pirmajās saulainajās brīvdienās doties uz populārām dabas takām ir kā aiziet pēc piena uz tirdzniecības centru izpārdošanas laikā.

Vēl mājās šķita laba doma braukt Amatas upes virzienā, bet redzot automašīnu un cilvēku pūļus iedomātajā galapunktā, bija sajūta, ka tuvumā notiek kāds festivāls.

Cilvēki dodas pie dabas, diemžēl daudzi dodas tajās pašās vietās, kur citi un rodas šobrīd tik ļoti nevajadzīgā drūzmēšanās. Tādēļ mēs iepriekš noskatītajai vietai neapstājoties devāmies garām atrast citu, rāmāku dabas stūrīti sestdienas pastaigai.

Pa ceļam no Amatas dabas takas ielūkojos arī Zvārtes ieža takas stāvlaukumā un arī tam bija jābrauc garām ar līkumu. Bet tālāk aiz Kārļamuižas ceļa malā pamanījām norādes meža virzienā. Šeit cilvēku nebija daudz un gājām, kur zīme liek.

Izrādās mēs uzkāpām Zvārtes iezī. Tad no tā nokāpām, gājām pa klusu, ļoti zaļu mežu, vērojām laivotājus, kas rafto pa Amatas krācēm, desmitiem metru augstās sarkanās klintis un vienus no iespaidīgākajiem skatiem kādi Latvijā redzēti. Nē, bet tiešām, kādēļ par šo vietu tik maz dzirdēts?

Taka saucas “Ainavu krauja”, kas atrodas tās pašas Amatas krastos un, lai arī nogājām tikai daļu no tās, šī tiešām bija ļoti skaista dabas vieta, kur prom no pūļiem pavadīt dienu svaigā gaisā. Mazliet smaidu par šo veiksmi.