Šaursliežu dzelzceļa muzejs un SPA Anīkščos

XPR35870

Viens iekavēts vasaras stāsts ir no Lietuvas, Anīkščiem. Tie paši Anīkšči, par ko rakstīju iepriekš Lietuvas sadaļā, rādot bildes no pastaigu takas it kā koku galotnēs, kad to apmeklējām pirms gada. Šoreiz biju nolūkojis kādu vietējo SPA un vairākas apskates vietas turpat netālu.

Iebraucot pilsētā, kas vizuāli nekā īpaši neizceļas, ieklīdām mazās ieliņās meklējot vietu, kur paēst pusdienas. Es gan vairs neatceros vai šo vietu atradām, bet krāsainas mājiņas redzējām gan.

Pats SPA atrodas mazliet ārpus pilsētas. Saucās SPA Vilnius Anykščiai.

Viesnīca ar SPA zonu iekārtota padomju gadu daudzstāvu dzīvojamā ēkā ar jaunu piebūvi baseinam un pāris pirtīm. Šī Anīkšču viesnīca ir itin labs piemērs, kā aizmirstai vietai dot jaunu elpu.

Malkojām vietējo alu viesnīcas restorānā, apmeklējām SPA zonu ar vienu pavēsu baseinu, divām pirtīm un mūsu mīļāko vietu šajā kompleksā – karsto burbuļvannu.

Nākamajā dienā apmeklējām vairākas vietas apkārtnē. Koku galotnēs gan vairs kāpt negrasījāmies, bet bijām šaursliežu dzelzceļa muzejā, kas apvienots ar vecu automašīnu un motociklu izstādi. Muzejs bija atvērts, tomēr gaismas tā angāros gide slēdza speciāli mums.

Neskaitot vilcienus, automašīnu izstāde atgādināja ekspozīciju kāda ir tepat mūsu Rīgas motormuzeja Bauskas filiālē. Vietējais muzeja darbinieks, kāds onkulis gados, stāstīja kā savulaik par 15 naudiņām braucis uz Jūrmalu dienas ekskursijā. Esot bijis Rīgā operā. Mēģināja mums nodziedāt Latvijas himnu.

Diemžēl brauciens ar šaursliežu dzelzceļa vilcienu, kura lokomotīvi darbina tanka motors, mums neizdevās. Tomēr pavizināju sevi ar sliežu velosipēdu. Fotogrāfiju nav. Nekā skaista šajā procesā nebija. Uz priekšu tiku, bet Laura blakus sliedēm man gāja ātrāk kā es spēju mīt pedāļus.

Lai arī knišļu laiks ir sācies un tas nozīmē, ka pie dabas man doties patīk mazāk, aizbraucām līdz tuvējam skatu tornim. Tā konstrukcija bija ērmīgākā kāda ir redzēta, bet skats gan lielisks. Protams, ar to pietika – sakoda odi un Laurai piesūcās ērce.

Ja ceļojumu uz Anīkščiem apvieno ar mēnestiņa (vai tomēr grimstošas laivas?) skatu torni un jau minēto taku koku galotnēs, tad var izdoties ļoti jauka nedēļas nogales atpūta ārzemēs.

Un, lūdzu, ja nu jums gadījumā pieder kāds SPA, sildiet ūdeni baseinos par pāris grādiem vairāk.