Savvaļas papagaiļi un pastaiga pa Malagas katedrāles jumtu

XPR33032

Šī ir otrā diena mūsu Spānijas ceļojumā. Ir silti, ir forši un mums viss ļoti patīk. Dosimies uz Malagas katedrāli, kas noteikti ir viens no lielākajiem arhitektūras objektiem pilsētā. Staigāsim to gan iekšā, gan pa tās jumtu. Uzzināsim, ka baznīcās tagad var ziedot arī ar kartēm un aizdegt… LED svecīti.

Katedrāle iekšiņā

Malagas katedrāle ir Romas katoļu baznīca, ko centīgi cilvēki būvējuši teju 250 gadus jau kopš senajiem 1500. gadiem. Klasisks renesanses arhitektūras paraugs. Savā 84 metru augstumā tā ir otra augstākā baznīca visā Andalūzijas reģionā.

Nesen Lieldienās noskatījāmies vairākas filmas par Jēzus dzīves ritumu. Esam kristīti katrs savā konfesijā, bet mūs vieno racionāls raudzījums uz Bībelē rakstīto. Bildēs gan tāpat jaucam, kura ir viņa māte un kura iespējamā sieva. Uzmetēju Jūdu gan visur var atpazīt.

XPR32935

Šī baznīca vairāk ir kā tūrisma objekts. Ne velti to apmeklē vairāki simti cilvēku ik mirkli, kamēr lūgšanās kādā norobežotā vietā baznīcas priekšgalā piedalās vien padsmit patiesi ticīgo.

Ziedojumi

Visur izvietotas ziedojumu urnas. Pie katra žodziņa, kas norobežo kādu svētvietu. Pie dažiem žodziņiem ir pat vairākas ziedojumu urnas. Tikmēr dažās ir vairāki caurumi, kurās ieslidināt savu monētu vai banknoti. Ziedojumu urnas ir arī iebūvētas baznīcas sienās un kolonnās. Tāda mazliet kā apsēstība ar naudu, es teiktu.

Bet neko tik modernu nebiju redzējis kā Malagas katedrālē – te noziedot iespējams arī contactless veidā ar maksājumu karti vai mobilo ierīci. Piemēram, jūs esat kādreiz ziedojuši naudu baznīcai ar viedpulksteni? Es arī nē, bet te nu mēs esam, 2022. gads!

Ja ziedošana šķiet pārlieku uzstājīga, ir iespēja nopirkt pakalpojumu – iedegt svecīti par maksu. Tas nu gan nešķiet nekas neredzēts. Atskaitot to, ka svecītes te ir elektroniskas. Iededz LED gaismiņu uz neilgu brīdi par divdesmit centiem. Ja šis nav moderni (un lieki), tad es nezinu kas ir.

Katedrāle āriņā

Pienāca laiks doties ekskursijā pa katedrāles jumtu. Lai pie tā tiktu, jāuzkāpj daudzi simti pakāpienu. Neatminos precīzi, bet galvā rēķinot šķita kaut kāds devītais stāvs. Lifta nav, jocīgi.

Kāpiens augšup ir noteikts konkrētā laikā, jo tas tiek organizēts grupās. Vēlāk arī sapratām kādēļ, jo pa ceļam uz jumtu var ne tikai sagribēties doties atpakaļ (jo jākāpj kādu labu pusstundu pa visādiem līkumotiem tuneļiem), bet var arī noklīst neceļos. Gids dodas pa priekšu, mēs – elsojošie tūristi pa vidu, bet nopakaļus dodas apsardzes darbinieks.

Skats no katedrāles jumta ir līdzīgs kā vakar. Var apskatīt citas, jau iepazītas vietas kā arī nepārsteidzošu skatu uz pilsētas ēku jumtiem. Un atkal – izskatās, ka pilsēta sastāv no baltām ēkām vien, bet lejā esot tā galīgi nešķiet.

Forša ir apziņa, ka tas, ko tikko redzējām no iekšpuses tagad ir zem mūsu kājām. Tikai augšā esot ievērojam, ka katedrālei trūkst viens tornis. Otram, tam, kas dienvidu pusē, nepietika naudiņas.

Leģendas stāsta, ka Malagas pilsētas līdzekļi, kas bija plānoti baznīcas pabeigšanai 1700. gados tikuši novirzīti kaujām pret britiem vai arī notriekti, lai uzbūvētu pilsētā ceļus. Kādā interneta resursā šo labi apzīmē ar “praktiski, bet ne romantiski”. Tādēļ katedrāle tā arī palikusi par trešdaļu neuzbūvēta.

Pilsētas parka papagaiļi

Tālāk dodamies pastaigā apskatīt pludmali un izejam centrālo ielu, kas ir arī parks. Te uzzinām, ka savvaļas papagaiļi šajā pasaules malā ir normāla parādība.

Ļoti daudz baložu! Visās iespējamās krāsās. Centrālstacijas pelēkie-parastie, rūsgani un pat sudrabaini. Papagailīši gan ir tādi paši, kādus var nopirkt DEPO par pāris eiro. Dikti mīlīgi, bučojās un dauzās pa diviem. Ātri un skaļi.

Turpmākajās dienās sākām ievērot papagaiļus gan pludmalē, gan citur pilsētā. Tik iedot viņiem kādu palmu un tur vismaz pārītis būs.

Rīt dosimies sveicināt bruņurupučus, skaitīt lielus un mazus kaktusus, slēpties bambusos un aiztikt kokos augošus citronus Malagas botāniskajā dārzā.

Citi šī ceļojuma fotostāsti:

  1. Lidojums uz Spāniju pāri Alpiem un pirmie iespaidi Malagā
  2. Pils, cietoksnis un bildinājums uz mola Alborānas jūras krastā
  3. Savvaļas papagaiļi un pastaiga pa Malagas katedrāles jumtu
  4. Ēnā zem palmām un bambusos Malagas botāniskajā dārzā
  5. Spānijas smiltiņās pie jūras un skati uz saulrietu pāri Malagai
  6. Picasso muzejs – jāredz, bet patīkamākais tajā ir kondicionieris