Skrīveru dendroloģiskais parks Daugavas krastā

Skrīveru dendroloģiskais parks Daugavas krastā

Ja par mežonīgu vēl mirkli atpakaļ nodēvēju Lēdurgas dendroparku, tad, izrādās, patiesi mežonīgs ir dendroloģiskais parks Skrīveros.

Es nedomāju par šo rakstīt vispār, tomēr tā kā nesen paziņoju, ka grasos pievērst pastiprinātu uzmanību dendroloģiskajiem parkiem Latvijā, jo tajos ir smuki un interesanti, tad ir pienākums uzrakstīt arī par šo, kas man ne īpaši patika.

Kādēļ nedomāju par to rakstīt? Jo dendroloģiskais parks Skrīveros ir nudien mežonīgs, bet ne tādā izpratnē kā to domāju par Lēdurgu. Šis ir tāds… aizaudzis, vietām tumšs, vietām pat ne līdz galam sakārtots.

Nokāpām līdz Daugavai un tur beidzot nebija odu mākoņa, kas ļāva mazāk stresaini izbaudīt apkārtni. Gar Daugavu ejot paša dendroloģiskā parka klātbūtne ir stipri mazāka kā augšā, toties ir jauks skats uz pāri upei redzamo Jaunjelgavas baznīcu kā arī skaista piestātne pie kuras vedot kuģītis no Skrīveriem.

FUJI0322

Kopumā, ja gribas redzēt dzelteno bērzu un citus itkā parastus, tomēr neparastus kokus un krūmus, tad komplektā ar kuģīša ekskursiju pa Daugavu šo var apmeklēt, bet citādi parks neatstāja pārāk aizraujošus iespaidus. Varbūt vienkārši odu bija par daudz.