Sniega vētra Lubāna ezera apkārtnē

FUJI5832

Ja dienā, kas ir darba diena, nolem doties pie dabas, tad tas ir mazliet citādāk kā sestdienā. Bet vēl citādāk ir tad, ja brauc lūkot Lubānas ezeru sniega vētras laikā. Tad ne tikai ezers nav redzams, bet arī nosalt un sasnigt var.

Lubāna ezers manās fotogalerijās iemantojis stihiju ezera nozīmi. Pirms vairāk kā gada agrā pavasarī tur biju skaistu negaisa mākoņu dienā.

Bija doma apmeklēt arī Tīrumnieku purva dabas taku, bet tas neizdevās. Negribējās riskēt braukt mežos dziļāk kā vajadzētu, jo tomēr katrai mašīnai ir savas spēju robežas. Lai arī mans auto ir nudien labs braucamrīks jebkurā gadalaikā, ir bijusi pieredze, kad no sniega varēja tikt ārā tikai ar īsta 4×4 džipa un vinčas palīdzību.

Lai kurā virzienā dotos, visur valdīja burvīga ziemas scēna ar sasalumu, sniegu, kas lido visos virzienos, bailīgi slideniem un aizputinātiem ceļiem.

Plānotā pusdienu pauze kādā labiekārtotā lapenītē izpalika, bet tā vietā neglīti apķēpāta Viļānu estrāde bija pat labāka. Ar tādu kā kabatiņu, kur patverties no aukstā vēja un padzert siltu, turpat uzvārītu buljonu.