Spānijas smiltiņās pie jūras un skati uz saulrietu pāri Malagai

XPR33859-2

Pludmale Malagā ir pie pašas vecpilsētas. Tas ir līdzīgi kā mums, ka varam iziet cauri Vecrīgai un priekšā ir Daugava. Tikai šeit tā ir Alborānas jūra ar tumšām un raupjām smiltiņām, stāvu krastu ūdenī un mēreni sāļu ūdeni. Zinu, jo pagaršoju. Sauļojāmies un izbraucām arī ar pilnpiedziņas katamarānu.

Šī varētu būt labākā pludmale

Pie jūras pūš dzesējošs vējš, tādēļ pavadīt saulē vairāk kā četras stundas nebija grūti. Esam atbildīgi – visu ceļojuma laiku izmantojam spēcīgus saules pretapdeguma krēmus. Malagas jūrmalā cilvēku ir daudz pat dienas vidū, taču atpūta ir daudzkārt patīkamāka kā Rīgas pludmalēs. Kaut kas te ir citādāk un, lai neaizskartu nevienu, es nemēģināšu minēt kas.

Vēl arī te staigā tirgotāji. Nopirkt var gan sangriju, kas pagatavota tur pat uz vietas, gan saulesbrilles un pludmales dvieļus, gan… masāžu. Kad pierodi, ka uz šiem tirgoņiem nevajag pat skatīties, tad ir labi. Jo arī pieklājīgi atbildēts No, thank you! tiek uztverts kā intereses izrādīšana.

Laiku pie jūras ar Lauru pavadījām bez peldkostīma augšiņām. Tā šeit dara tie, kuri to vēlas. Šeit cilvēku krūtis netiek uztvertas par laulību jaucošām, bērnu domāšanu maitājošām un citādi nepieņemamām ķermeņa daļām.

Brauciens pretī saulrietam

Vakarā mums bija rezervētas biļetes uz kuģīti, kas dodas izbraucienā pa piekrasti, lai baudītu saulrietu. Saule maijā šeit riet ap deviņiem vakarā un kā jau zemēs, kas tuvāk ekvatoram, tas notiek ļoti ātri.

Uz kuģa sāniem bija rakstīts “Hybrid”, lai gan tas skanēja kā dīzelis. Vēl tur bija rakstīts “Quattro” un tajā brīdī tas šķita smieklīgi, jo kā gan kuģis var būt pilnpiedziņas? Tikai vēlāk sapratu, ka tas, ko es saucu par kuģi ir četru dzinēju katamarāns.

Pēc saulrieta strauji palika tumšs, ko var labi redzēt arī fotogrāfijās. Brauciens ilga ap stundu un biļetes maksāja 20 eiro. Man ir īpaša mīlestība pret kuģiem un vilcieniem, tādēļ braucienu jūrā izbaudīju ļoti.

Starp citu, aizvien lielākā daļa fotogrāfiju ir bildētas ar manuālā fokusa objektīvu 7Artisans 35mm f1.2. Dažos kadros īpaši redzams kā es mācos fokusēt. Vairumu nekautrējos publicēt tāpat, bet dažas paliks tikai atmiņu albumam. Esmu gandrīts par savu pacietību un, ka riskēju darīt citādāk.

Šī Spānijas ceļojuma pēdējā daļā pastāstīšu, kādēļ man nepatika Picasso gleznas un rādīšu fotogrāfijas, kurās Laura piededzināja augšstilbus sēžot uz baznīcas trepītēm.

Citi šī ceļojuma fotostāsti:

  1. Lidojums uz Spāniju pāri Alpiem un pirmie iespaidi Malagā
  2. Pils, cietoksnis un bildinājums uz mola Alborānas jūras krastā
  3. Savvaļas papagaiļi un pastaiga pa Malagas katedrāles jumtu
  4. Ēnā zem palmām un bambusos Malagas botāniskajā dārzā
  5. Spānijas smiltiņās pie jūras un skati uz saulrietu pāri Malagai
  6. Picasso muzejs – jāredz, bet patīkamākais tajā ir kondicionieris