Spoguļklintis Cīrulīšu dabas takās

Spoguļklintis Cīrulīšu dabas takās

Cīrulīšu dabas takās esmu bijis vairākas reizes, ierasti ceļu sākot no Žagarkalna. Tomēr kopš pēdējās apmeklējuma reizes pirms vairākiem gadiem taka ir mainījusies un kļuvusi pieejamāka.

Tagad sākt pastaigu uz Spoguļklintīm var atstājot automašīnu Žagarkalna kempingā, kas ir lejā pie Gaujas. Tas nozīmē sākt pastaigu ar skatiem uz līkumaino Gauju. Daudzkārt ērtāk kā iepriekš nākt lejā no paša Žagarkalna.

Lasu internetā, ka, nudien, pirms dažiem gadiem izbūvētas vairākas skatu platformas klinšu augšdaļā, izveidoti maršruti, papildinātas norādes.

Lai arī sniega virskārtu klāj sērsna un vairums vietas takā ir slidenas kā tīrs ledus, lēnīgi divu stundu laikā nostaigājām šurpu turpu aptuveni trīs kilometrus. Vairākās vietās pa ceļam čaloja strautiņi un kopumā te varēja noķert ļoti agrīna pavasara sajūtu.

Augstāk redzamā zīme par minūtēm ir pārsteigums. Ierasti attālumus norāda metros, kas šķiet daudz praktiskāk un paredzamāk, tomēr šīs takas labiekārtotāji nolēmuši kāda iemesla dēļ norādīt minūtes.

Un tas neko nenozīmē, jo dažās vietās “2 min” norāde ir burtiski daži desmiti metru, bet šīs “7 min” mēs gājām kādu pusstundu, jo baudījām skatus un lasījām info plāksnītes.

Uzzināju, ka Spoguļklintis savulaik ir bijis Vecgaujas krasts un tagad, Gaujai meklējot jaunus, taisnākus ceļus, tā iegūlusi citu ceļu. Vispār Latviju savulaik esot klājusi sekla jūra un klintis ir no tā laika. Kāds skolā nav pietiekami nopietni klausījies ģeogrāfijas skolotājā, vai arī pie vainas īsa atmiņa. Paldies informatīvajām plāksnītēm, bija interesanti.

Grūti pateikt, kāda veida māksla ir attēlos redzamie objekti, bet daļā no Cīrulīšu dabas takas ir satītas un pamestas čupas ar ugunsdzēsēju šļūtenēm. Viena no tām pat sākusi rasti ceļu augšup eglē.