Unikāls tornis ar skatu uz ezeriem

Unikāls tornis ar skatu uz ezeriem

Iebraucot Lietuvā tikai nedaudz aiz Latvijas robežas, ir Kirkilai ezeri. Bet pie ezeriem uzcelts trīsdesmit metrus augsts tornis, kas atgādina mēnestiņu. Paši lietuvieši gan to sauc par grimstošu laivu.

Nevienā brīdī to nebiju iedomājies, līdz izlasīju oficiālā ceļvedī. Man mana versija par mēnestiņu patīk labāk.

Tornis pusovāla formā ir ap astoņiem stāviem augsts. Šis noteikti ir interesantākais skatu tornis kādā ir būts, ne tikai tā formas, bet kopējās konstrukcijas un skata dēļ.

Ainava ar mežiem un ezeriem ir burvīga. Tādā dienā kādā torni apmeklējām mēs, mākoņi un saule veidoja īpašus gaismu kontrastus. Bijām gandrīz vienīgie, lai gan pēc labiekārtotās apkārtnes var spriest, ka vieta ir gana populāra.

FUJI4507

Cauri ezeriem ved neliela dēlīšu pastaigu taka, kas ļauj palūkoties uz grimstošo mēnestiņu no malas. Kirkilai apmeklējām ļoti agrā rudenī, bet šī atkal ir vieta, par kuru gribas teikt – tā jāapmeklē arī citos gadalaikos. Runā, ka vasarās ezeri paliekot krāsaini.

Turpat netālu ir neliela pilsētiņa Biržai, kurā iesaku apmeklēt arī Biržai pili. Nekas ārkārtēji aizraujošs, tomēr ekspozīcija ir pastaigas vērta un sieviete, kas pārdeva biļetes runāja skaidrā latviešu valodā. Ieejas biļešu cena bija demokrātiska.

Starp citu, Lietuvā katra mēneša pēdējā svētdienā muzeji ir par brīvu.